HASTALARIMIZDAN

TMS tedavisi alan hemen her hastamız bize gerek mail ve mesajla gerekse telefonla ya da bizzat gelerek memnuniyetlerini ifade ederek bizi onore  etmektedirler.  Tüm hastalarımıza  REEM ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. . TMS tedavisi uygulanan ve bize mesaj ya da maille geri bildirim yaparak teşekkür eden  hasta hikayelerinden bazılarını kendi anlatımları ile sizler için seçtik..

Etiketler:
 1. Ben İngilizce öğretmeniyim ve 24 yaşındayım. memleketim olan Bursa da çok yoğun obsesif kompulsif dürtülerim nedeniyle evden dışarı çıkamaz durumdaydım. dışarı çıktığımda insanların bana zarar vereceği bana saldıracağı vehmine kapılıyor ve bana bakıldığında hemen ordan kaçıyordum. artık sosyal hayatım tamamen bitmiş ve çok sevdiğim öğretmenlik mesleğimi yapamaz olmuştum. gittiğim psikiyatrislerin verdiği ilaçlar kısmen fayda sağlamış ama tam çözüm olmamıştı. bir gün internette gezinirken REEM nöroloji merkezini gördüm. telefonla randevu alarak hemen istanbula geldim..

  REEM de 15 seanslık bir tedavi uyguladılar. tedaviden inanılmaz fayda gördüm. şimdi Bursa dışında başka bir ilde öğretmenlik yapıyorum. ilaçlarımı kullanıyorum ama eski rahatsızlığımdan eser yok. çok mutluyum.. b.o.

 2. Korkunç depresyondaydım.. izah edemediğim dehşet bir iç daraltısı ile ne yapacağımı şaşırmıştım. eşimle de çok büyük proplemlerim vardı ve beni anlayamıyordu. tedavilerden de sonuç alamamıştım. bir kaç ay hiç bir şeyden zevk alamadan yaşadım. aldığım nefes bile bana ızdırap veriyordu.

  En son tüm mal varlığımı eşimin ve çocuklarımın üstüne yapıp, intihar etmeye karar verdim. yazlığı, özel otomobili ve her istediği anında önüne serilmesine rağmen bir türlü gözü doymayan eşime de ceza vermiş olacaktım.. internette en kolay nasıl intihar edebilirim diye araştırma yaparken, birden REEM merkezine rastladım. manyetik şoklama ilgimi çekmişti. gideyim istanbula şu tedaviye bir bakayım olmazsa kendimi boğaz köprüsünden atarım diye düşündüm..

  Nitekim daha 1. seansda intihar düşüncelerinden vazgeçtim.. seanlar bittiğinde yepyeni bir adamdım.. tamamen düzelmiştim.. Datçaya geri döndüm karımı ve çocuğumu da tedaviye getirdim.. gerçi bir süre sonra eşimden ayrıldım ama şimdi yeni bir hayat kurdum kendime..sıfırdan tekrar başladım hayata ve TMS sayesinde yeniden kendime geldim..

 3. Ben 6 yıl panik bozukluk hastasıyım. tedavi görüyorum ve ilaç kullanıyorum. TMS’yi internette gördüm ve tedaviye başladım. daha önce her türlü tedaviyi denemiş ancak başarılı olamamıştım.

  Ancak TMS tedavisinden büyük ölçüde fayda gördüm ve bu tedaviyi oldum olalı hiç şiddetli bir atak yaşamadım. şu an gayet iyiyim. arada sırada çok küçük ataklar yaşıyorum ama beni takip eden psikiyatrist doktorum bunlar panik atak olmadığını, küçük çaplı anksiyete atağı olduğunu ve zamanla tamamen geçeceğini söylüyor. dolayısı ile panik atak yaşayan insanların neler hissettiğini ve yaşadıklarını gayet iyi biliyorum ve anlıyorum. ben herkese TMS tedavisini tavsiye ediyorum. Başda Mehmet bey ve bütün personeline teşekkür ediyorum..

 4. Babam da son 2 yıldan beri bir takım değişiklikler oldu. Eski olan olayları çok iyi hatırladığı halde, son zamanlarda vuku bulan hadiseleri unutur olmuştu. Biz bu durumu yaşlılığın bir geregi olarak kabul ederek, pek üstüne durmamıştık..Ta ki, bir gün bir bankadan görevliler arayana kadar..

  Biz aslında Bor ilçesinden gelmişiz ve hala orada köklü bir ailemiz vardır. işte babam, bir bankaya müracaat ederek kendisinin bor madenlerinin Amerikalılara satıldığını ve kendisine ait olan 1/3 hissenin de bu bankaya yattığını kendisine ait olan 1 milyar dolar civarında paranın hemen kendisine teslim edilmesini istemiş ve bankanın altını üstüne getirmiş. kendisine sadece bir kaç gün önce hesabına yatan emekli maaşını veren memura, bana sadaka mı veriyorsun, ben milyar dolarımı istiyorum diyerek bir sürü hareket, bağırıp çağırmalar.. falan olmuş. sonunda bizi aradılar ve gidip babamızı oradan aldık..

  Babam bir süre her gördüğüne kendisinin çok zengin olduğunu ifade ederek bir çoklarına evler arabalar vaad etti. sırf bu nedenden dolayı evimize 2 defa hırsız girdi. nihayet babamızı doktora götürdük. nöroloji uzmanı dr mehmet yavuz , muayeneden sonra Alzheimer hastalığı başladığını ve babamın son zamanlarında ki garip hareketlerinin de buna bağlı olduğunu söyledi .. ilaç tedavisi başlandı. ve akabinde beyin hücre uyarımı olan TMS tedavisi seanslarıa girdi çıktı.

  TMS tedavisinden sonra babam çok düzeldi. hafızası da kısmen yerine geldi. şimdi.. ayda bir seansa giriyor ve kontrol oluyor. çok memnunuz..

 5. Uzun zamandan beri tansiyon hastasıyım. bir sabah aniden şiddetli bir baş dönmesi ve bulantı kusma ile uyandım. ayağa kalkmak istedim kalkamadım. sonra sol tarafımın felç olduğunu farkettim. müthiş bir korku ile beni apar topar vakıf gureba hastanesine götürdüler. orada damar açıcı serum ve ilaçlar uygulandı. ama ben bir türlü toparlayamadım. sol tarafımda ki felç devam ediyordu.

  Doktorlar uzun süreli bir tedavi gerektiğini ve belki de hiç yürüyemeyeceğimi belirtiyorlardı. bu esnada hastane de yatarken sıra olması nedeniyle daha sonraki fizik tedavim için gün almam istendi. ve aynı hastanenin fizik bölümüne sıraya yazıldım. günler geçmesine rağmen baş dönmesi ve felç halimin devam etmesi üzerine, bir tavsiye sonucu oradan kendimi taburcu ettirerek, dr mehmet yavuz a getirildim. ve sonuçta dr mehmet yavuz’un takibinde tekrar hastaneye yattım.

  Orada bana TMS tedavisi uygulandı. baş dönmem şaşırtıcı bir şekilde hızla düzeldi. ve seanslar sonrasında felçli tarafım da düzelerek önceleri yardımla daha sonra da yardımsız yürümeye başladım. TMS seansları bittikten 10 gün sonra kendimi çok iyi hissediyordum.. bu esna da daha önce gün aldığım için vakıf gureba FTR bölümünden beni çağırdılar. oraya gittiğmde daha önce beni muayene eden doktorlar çok şaşırdı. nasıl böyle düzelebilirsin.. biz seni sedye ile bekliyorduk dediler. ve ordaki hastaların bir çoğu benden Dr mehmet yavuz un adresini ve telefonlarını istediler.. hala evime telefon açıp o doktor kim, nasıl tedavi etti diye soruyorlar ve doğrusu her gün eve telefon açıp soranlardan da usandım. neyse özetle REEM merkezine ve doktoruma çok minnet borçluyum ve her gün dua ediyorum..

 6. Eşimden ayrıldığımdan daha iki gün geçmişti. Aşırı yorgunluk durumum, iştahım kesilmesi, sürekli üzüntülü durumum, korkunç bir iç daralması, uykularımın düzensizliği hiçbir şey yapmamak istememem, sürekli mutsuz, moralsiz hele ki aşırı kilo kaybım ve saplantı şekilde eşimi düşünüyor olmam. Tüm bu belirtiler -araştırmalarıma göre- ağır bir depresyonun belirtileri olduğunu gösteriyordu.

  Daha önce de depresyon geçirmiş benzer şeyleri yaşamıştım psikiyatrik yardım almıştım. İlaç kullanmıştım ancak iyileşme süresi çok uzun olmuştu tam olarak iyileşememiştim. Bir daha aynı şeylere katlanabileceğimi düşünemiyordum. İnternette gezinirken REEM Nöroloji Merkezine rastladım ve bu merkezde depresyonun TMS (Transkranial Magnetik Stimülasyon) ile tedavinin mümkün olduğu yazıyordu. Hemen REEM Nöroloji merkezini arayarak randevu aldım. Yaşadığım yer Merkeze 1-1.5 saat gibi uzaktaydı. Bir gün öncesinde de yukarıda bahsettiğim ruh durumu içerisinde arabamla kaza yapmıştım.

  Çok şükür ki araç dışında bizlere bir şey olmamıştı. Randevunun olduğu gün Merkeze otobüsle gitmiştim. Merkeze gidene kadar otobüste zaman zaman ağlamıştım. 48 saate yakın bir zaman bir şey yememiştim. Sayın doktorumun muayenesinden sonra 1. seansa girdim. Seans sonunda 48 saat bir şey yememiş, merkeze gelene kadar acıkmayan ben, müthiş acıkmıştım. Hemen merkezin yakınında olan bir lokantaya gittim ve karnımı iyice doyurdum.

  Eve dönerken de farkında olmadan şarkı söylemeye başlamıştım. Seansların bana iyi geleceğini, daha 1. seans sonunda depresyonu atlatacağımı düşündüm. Doktorum bana 10-15 seans devam etmemi istemişti. Ben tam 15 seans devam ettim. Sonunda bir ay gibi bir sürede sağlığıma kavuştum. Tedavi süresinde yakın ilgilerini esirgemeyen öncelikle doktorum Sayın Mehmet Yavuz’a, çalışanlar dada da önemlisi hasta psikolojisinden çok iyi anlayan hemşireler sırayla Canan Hanım’a, Zeynep Hanım’a, Bahar ve Burcu Hanımlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şu anda bomba gibiyim. Daha ne söyleyebilirim ki. Hayata yeni gelmiş gibiyim.

 7. Oğlu Mehmet Meydan anlatıyor: Babam bir kaç yıldan beri git gide artan bir unutkanlık hastalığına yakalanmıştı. Önceleri kimse bunu önemsemedi ama daha sonra evden dışarı çıktığında yolu bularak geri dönemeyince bir şeyler olduğunu anladık. aynı şeyleri tekrar tekrar soruyor yakın akrabaların bile isimlerini karıştırıyordu. öyle bir hale geldi ki artık aileden hiç kimseyi tanımamaya başladı. beni yani oğlunu bile tanımıyor, anneme bu delikanlı kim diye soruyordu.

  Alzheimer hastalığına yakalanan babamızın bu durumu tüm aileyi olduğu gibi beni de çok üzüyordu. dağ gibi babamızın böyle çocuklaşması, kendini kaybetmesi ve bizleri tanıyamaması çok üzücü bir durumdu. bir süre sonra konuşması da bozulmaya başladı ve peltek peltek yarı anlaşılmaz şekilde konuşmaya başladı. sonra bir dostum bana REEM merkezini önerdi.

  Babamı bu merkeze getirdim ve seanslar halinde TMS tedavisi görmeye başladı. tedavi sonrasında belki inanmayacaksınız belki abarttığımı söyleceksiniz ama babam tamamen eski bilincine kavuştu. artık hepimizi tanıyabiliyor, konuşması düzeldi. zaten dr mehmet bey,

  ”Alzheimer hastalığında beynin şakak loblarında metabolizma düşüklüğü oluyor ve bu hastalığı oluşturuyor biz manyetik dalga uyarımlarıyla bu bölgelerdeki metabolizmayı yükselteceğiz ve kan dolaşımını arrtıracağız ” demişti. ben böyle bir düzelme olabileceğini önceden söyleseler katiyyen inanmazdım.. zaten doktor beyin kendisi bile şaşırdı ve ”böyle bir radikal düzelme asla beklemiyordum” dedi. nasıl dua edeceğimi bilmiyorum. aile sevinç içinde.. çok teşekkürler REEM…

 8. Veteriner Hekim olarak çalıştığım iş yerinde bir süreden beri işime odaklanamıyor ve konsantre olamıyordum.. sürekli iş yerindeki arkadaşlarımla sorunlar yaşıyordum.. yaşadığım proplemleri sürekli içime atıyor karşımdakine tepki vermiyordum. bir süreden beri de hayattan zevk almıyor ve yaptığım şeyler tat vermiyordu. eşimle de sorunlar yaşamaya başlamış ve nerdeyse boşanma noktasına gelmiştim. iş yerindeki arkadaşların söyledikleri ve yaptıkları şeyler bir takıntı halinde beynimi sürekli kazıyor bu düşünceleri kafamdan atamıyordum. gittiğim psikiyatri doktoru OKB diyerek takıntılarım için efexor verdi ve ben daha da kötü oldum.

  Bu yüzden ilacı bırakmak zorunda kaldım. Ben böyle çaresizlik içinde çırpınırken internette REEM’i gördüm ve randevu alarak istanbula geldim. 15 seanslık bir tedavi gördüm. sonra kontrollere geldim. şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Doktorum bir kaç ay ara ile bir kaç seans daha devam edelim dedi. kendimi yeniden buldum . eşimle ve iş arkadaşlarımla aram da düzeldi. sağolun varolun..

 9. Elazığ’da tansiyonumun ani çok düşmesinden dolayı felç geçirdim. Sol tarafım hiç tutmuyordu. 11 ay boyunca Elazığda çeşitli fizik tedavi merkezlerinde tedavi gördüm. Sonrasında artık bundan sonra düzelme olmaz şimdiye kadar ne düzeldi ise ancak bu kadar olur dendi. Moralim çok bozulmuştu.

  Tüm yaşama inancımı neredeyse kaybetmiştim. Gencecik yaşda felç kalmış ve başkalarına muhtaç olmuştum. En az iki kişinin yardımı ile o da zar zor adım atabiliyordum. Kendi başına ayakta durmam imkansızdı. Bir daha asla yürüyemiyeceğimi düşünerek bunalıma girdim. Eşim de çok üzülüyordu. İnternette acaba felç konusunda yeni gelişmeler var mı?! diye araştırırken REEM merkezini tavsiye eden bir yazıya rastladım. Ve son bir umut diyerek İstanbula geldim.

  Burada beni Dr. Mehmet bey muayene etti ve filmlerime baktı. Ve bana ‘’ şimdiden çok umut vermek istemiyorum, TMS tedavisi ile yürüyecek duruma gelme ihtimalin mevcut ancak etkisiz de kalabiliriz ‘’ dedi. Bende olsun ben bu tedaviyi denemek istiyorum dedim. Ve 20 seans TMS + Magnetoterapi aldım. Şimdi bu tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Allaha şükür çok mutluyum. Yardımsız yürüyebiliyorum. Kendi ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Üstelik uyku bozukluğu ve bunalım halim de düzeldi. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Başda Dr.Mehmet Yavuz olmak üzere tüm REEM yetkililerine teşekkür ediyorum.

 10. Fizik öğretmeni olarak çalışıyorum. 10 yıl önce böbrek yetersizliği nedeniyle böbrek nakli yapıldım. o tarihten sonra bende depresyon başladı. bir çok hastane ve doktor dolaştım, bir çok ilaç kullandım. ancak bir türlü bunalımdan çıkamadım. en son iki hatta üç depresyon ilacı birden kullanıyordum. ama yine de toparlayamadım. sonra sizin merkezinize geldim.. 15 seans TMS seansı aldım. inanın bana seanslar bitipte memleketime döndüğümde kendimi çok değişmiş buldum.. bende ki muazzam değişikliği herkes farkediyordu. adeta kendimi bulmuştum. tüm hayatım düzeldi. nasıl düzeldim ben bile anlayamadım.

  TMS nasıl yaptı nasıl etti bilmiyorum ama şimdi tamamen düzelmiş durumdayım. 10 yıldır kurtulamadığım depresyondan sayenizde kurtuldum. 9 aydır da hiç antidepresan kullanmıyorum. depresyonu unuttum artık ve bir daha da hatırlamak istemiyorum. tüm çalışanlarınıza sonsuz saygılar diliyorum. sağlıcakla kalın.

 11. 20 senedir şeker hastasıyım. önceleri şeker ilaçları kullanıyordum. sonra ilaçlar yetersiz kaldı. bu yüzden insuline geçmeye karar verdi doktorlar. ancak iğneden çok korktuğum için ben kendime nasıl iğne yapacam diye sürekli düşünmeye başladım. bu düşünce hiç aklımdan çıkmıyordu. hemen her an ben nasıl iğne yapacam ben nasıl iğne yapacam diye söylenerek evin içinde dolanıyordum. bir süre sonra ölüm korkusu ile beraber titreme nöbetleri gelmeye başladı.

  Bu esna da ellerim ve ayaklarım sanki yanıyor gibi oluyordu. aklımı kaybedecek gibi hissediyordum. böyle nöbetlerle tam 11 tane hastane gezdim ve 11 ayrı uzmana muayene oldum. hepsi ayrı ayrı ilaçlar verdiler. ev adeta eczane gibi oldu. torbalar dolusu ilaç birikti. artık ilaçlara ve doktorlara güvenimi de kaybetmiştim ki, bir komşum REEM Nöropsikiyatri merkezini önerdi ve ısrarla dr mehmet yavuz’a gitmemi istedi.

  Bunun üzerine doktor beye muayene oldum ve bana TMS yi önerdi. 15 seanslık tedavi yapıldı. Allaha şükür şimdi çok iyiyim. titremelerim ve yanmalarım geçti. artık panik atak nöbetlerim gelmiyor. etrafımda bana benzer şikayetleri olan bir kaç hasta var, onları da REEM’e gönderecem. Allah sizden razı olsun..

 12. Uzun süredir sıkıntı ve bunalım yaşıyordum.. ağır sıkıntıların yanısıra korku ve panik hislerim de oluyordu. Nerdeyse evden dışarı çıkamıyordum. Ne gülebiiyordum ne de ağlayabiliyordum. Bir an önce akşam olmasını istiyor, akşam olunca da sabah nasıl olacak acaba diye düşünüyordum.. doktor doktor, hastane hastane dolaşmış bir çuval ilaç kullanmış buna rağmen düzelememiştim. Bir kaç defa terapi girişimlerim olmuş ama onlar da sonuç vermemişti. Ailem ve çevremdekiler de benden bıkmış usanmıştı. Benim için hiç bir gelecek yoktu. Hayatın hiç bir değeri kalmamıştı.. kaç defa intiharı düşünmüştüm ama her defasında çocuklarımın varlığını düşünerek kendimi frenlemiştim. Biri yeşil reçete olmak üzere 3 tane yüksek dozda depresyon ilacı kullanıyordum ama buna rağmen zar zor ayakta kalabiliyordum. Bir daha asla düzelemeyeceğime ve ömrümün sonuna kadar ilaçları kullanacağıma inanıyordum. Benim için ilaçsız bir hayat imkansızdı. Bana sürekli destek olan eşim de artık tükenmişti. Tedavi için harcadığımız paraların haddi hesabı yoktu. Sonunda show tv de çalışan bir arkadaşım bana REEM Nöropsikiyatriyi önerdi.

  Çok fayda göreceksin mutlaka gitmelisin dedi.. kendi psikiyatri doktoruma sordum para tuzağı bence gitme dedi. Kafam karışmıştı. Eşim bu tedaviyi bir deneyelim, sonuçta kaybedecek bir şeyimiz yok dedi. Biraz da eşimin zorlaması ile dr mehmet yavuz’dan randevu alarak muayene oldum. Bana önce senin iyi olmanı sağlayacağız sonra ise ilaçları keseceğiz, ancak seanslar boyunca şimdilik ilaçlara aynen devam etmem gerektiğini söyledi.. bana imkansız gibi bir şeydi bu. İlk seanslarda pek bir şey hissetmedim. Hatta bir ara tedaviyi bırakmayı düşündüm.

  Ancak doktor bey, sabırlı olmamı tedavi ile beyindeki olumlu değişikliklerin ruhsal hayatıma yansımasının bazen zaman aldığını söylediğinden eşimin de desteği ile devam ettim.. 10 seanstan sonra birden kendimde bir takım değişiklikler farketmeye başladım.. ve bir anda tünelde ışık görünmüştü sanki.. önceleri düzelmenin imkansız olduğunu düşünürken şimdi belkide düzelebilirim diye düşünmeye başlamıştım.. 15 seans bittiğinde kendimi daha iyi hissediyordum.

  Ama tamamen de iyi değildim.. ancak gelinen bu nokta bile fevkalede bir şeydi. Doktor mehmet yavuz , seanslar bittikten sonra da düzelmelerin devam edeceğini söylüyordu.. ama yine de 15 er ara ile kontrol seansları öneriyordu. 1 ay sonra gelinen nokta olağanüstüydü.. kendimi çok iyi hissediyordum. Adeta hayata geri dönmüştüm.. 12 yaşındaki kızım ve 6 yaşındaki oğlum bile bana bakarken gözlerinin içi gülüyordu.. artık onlara sevgi dolu olarak şefkatle sarılabiliyordum. .. ailede herkes çok mutluydu. Şimdi tedaviye başlamamın üzerinde 8 ay geçmiş durumda. Önce yeşil reçeteli (xanax) ilacı bıraktım. Sonra yavaş yavaş diğer iki ilacı azaltarak kestim. Bunların hepsi doktor beyin kontroluyle oldu. Ayda bir kez seanslara geliyorum ve hem de kontrol oluyordum.

  Şu an ilaçları tamamen bırakmamın üzerinden 1 ay geçmiş durumda. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bana TMS tedavisini öneren show tv deki arkadaşa , REEM merkezinde tedavimi yapan teknisyen arkadaşlara ve tedavimi gerçekleştiren dr mehmet yavuz binlerce teşekkür. Doktor bey bundan sonra hastalıkta tekrarlamalar olmasın diye bir kaç seans daha öneriyor. Bunlara da uyacağım… şimdi her şey çok güzel….

  YAŞASIN HAYATTT…..

 13. Bana 2003 yılında panik atak teşhisi koydu doktorum. ilaç tedavisine başladık. bünyem tedaviye olumlu cevap verdi. her şey yolunda gidiyordu. panik atağın bende oluşturduğu tüm olumsuzlukları yenmiştim. bir süre sonra doktoruma kendimi iyi hissettiğimi, uygunsa tedavimin kesilmesini istedim. ilaçlarımı azar azar en en sonunda tamamen bırakmıştım. 8-10 ay sorunsuz yaşadım.

  Sanki hiç panik atak geçirmemiş gibiydim. daha sonra yavaş yavaş artan bir şekilde iç sıkıntılarım, daralmalarım, iştahsızlığım, uyku düzensizliğim, aşırı baş ağrılarım kendini göstermeye başladı. tüm bunlar dış dünya ile iletişim kurmamı engelliyordu. panik ataktan kurtulmuş ama bu seferde depresyona yakalanmıştım. daha sonra tekrar yeni doktorlarla yeni tedavi süreçlerine başladık. kısmen iyileşiyordum. ama bu tedaviler hiç bir zaman kesin çözüm olmadı. bu rahatsızlığı ömür boyu çekeceğimi düşünüyor ve çok üzülüyordum. ne yapmallıydım çözüm yok gibiydi.

  Uzun yıllardan beri kullandığım ilaçlar da işe yaramamaya başlamıştı. korktuğum başıma gelmişti. ilaçlarda tedavi edemiyorsa ben ne yapacaktım. korkudan ilaçları bırakamıyordum ama ilaçların da bir faydasını göremiyordum.

  TMS’yi duydum, araştırdım. ama içimde bir çekince vardı. bu kadar doktorla bir sürü ilaç tedavisi denemiş biri olarak, bu tedavide işe yaramazsa ne olacaktı. sürekli sıkıntı ve bunalımın kara dumanlı girdaplarında boğulmak istemiyordum. ancak daha fazla dayanacak gücüm kalmamıştı. mehmet beyden randevu aldım.

  Mehmet bey bana buradan tabiri caizse turp gibi ayrılaacağımı söyledi. ilk muayene günü başlayan ve aralıksız devam eden 15 seans TMS tedavisi oldum. sanki bana sihirli bir değnek değmişti.seanslar ilerledikçe sıkıntılarımdan hızlı bir şekilde kurtulmaya başladım. iç daralmalarımdan, başımdan ateş çıkıyor hissimden, aşırı baş ağrısından, iştahsızlığımdan, uykusuzluktan kurtulmuştum. en önemlisi hiç hasta olmamış gibi kendimi çok formda hissediyordum.kendime inanamıyordum.

  Bu tedavi yöntemine başdan çok güvenmemiştim ama işe yaramıştı. mehmet bey, ilerleyen günlerde eski rahatsızlığımın hafif hafif beni tekrar ziyaret edeceğini ama bunların normal olduğunu zamanla bunlardan tamamen kurtulacağımı söylemişti. 15 seanslık tedaviden sonra ayda bir kontrol seanslarına çağrıldım. aylık seanslarımla hem gidişatım takip ediliyor hem de ilaçlarım kontrollu bir şekilde azaltılıyor. mehmet beyin uygun göreceği şekilde bir gün ilaçlarımdan tamamen kurtulacağım. en önemlisi şu an kendimi tamamen iyileşmiş, sanki hiç hasta olmamış gibi hissediyorum. mehmet beye ve ekibine bu tedavi yöntemini türkiyeye getirerek, benim gibi iyileşme umudu çok az olan hastaların hizmetine sunduğu için binlerce teşekkür ediyorum.

  Allahım sizden her zaman razı olsun. teşekkür ederim.

 14. kışın bitimi ve yazın başlangıçlarında yani bahar aylarında ağır depresyonlara giriyordum. 1 defa intihar girişimim oldu ama intihar sürekli aklımdayı. beni yalnız bırakmayın ben intihar ederim diyordum.. 13 sene boyunca bu ağır depresyonla boğuştum.. sayısız ilaç kullandım… sayısız doktora muayene oldum.. ama bir türlü ağır depresyondan çıkamadım.. bahar aylarında bunalımım daha da depreşiyordu. ve yaşamak istemiyordum.. sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile dr mehmet yavuz a geldim.. bana TMS önerdi. o zaman anafranil sr 75 2×1 kullanıyordum.. bana ilaçlarını kesme devam et dedi. şimdi TMS biteli 3 ay oldu.. kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. her sene bahar aylarında çok yoğun depresyonum olurdu. ama bu sene hiç bir sıkıntım olmadı… şimdi bu süreçte 13 yıldan beri aaralıksız kullandığım ilaçları bırakma dönemindeyim.. anafrani 75 günde 2 defa kullanıyordum.. ama son 1 aydır günde sadece bir defa kullanıyorum ve kendimi iyi hissediyorum. doktorumun ifadesine kadar her şey yolunda giderse 2-3 ay sonra ilaçlardan tamamen kurtulacağım..TMS tedavisine başlamadan önce kullandığım ilaçlar nedeniyle çok kilo almıştım ve 105 kiloydum.. şimdi TMS sayesinde ilaçları azaltmaya başlayınca 95 e düştüm ve 10 kilo zayıflardım. başda dr mehmet yavuz olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ediyorum

 15. 2000 yılından beri beni aşırı rahatsız eden bir hastalığa yakalanmıştım. Bunun adı OKB yani Obsesif Kompulsif Bozukluk. Hayatımın en kötü günlerini yaşadım. İstanbul’da olan Reem Nöropsikiyatri Merkezine gelene kadar geçen süre içerisinde gittiğim, psikiyatri doktorları hem hastalğımı teşhis edemediler, hem de iyi ilaç yazamadıklarından iyileşmem hiç olmadı.

  İnternetten TMS hakkında bilgilerim vardı. Sonradan bu kliniğe magnetoterapininde geldiğini duyunca koşa koşa Antalya’dan İstanbul’a geldim.

  Son zamanlarda gazetelerden ve televizyondan ismini duyduğum, Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz’a tedaviye geldiğimde beni çok iyi bir şekilde karşıladı; onun iyi niyetli, alçak gönüllü ve tevazu sahibi bir insan olarak görmenin mutluluğunu yaşadım. Tedaviye bu duygular içerisinde başladım.

  Daha seanslar bitmeden TMS ve Magnetoterapinin 8.seansında %100 iyileşme sağlandığını anlayınca mutluluktan ne yapacağımı şaşırdım.

  Beni hayata döndüren önce Allah sonra Reem Nöropsikiyatri’nin kurucusu Dr. Mehmet Yavuz ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  Temmuz 2011

 16. Arkadaşlar inanmıcaksınız ama gerçekten mükemmel bi sistem ben yaklaşık 1.5 ay önce umutsuz bi şekilde depresyon içinde araştırırken buldum bu sistemin uygulandığı reem nöropsikiyatri merkezini.İçime bi ümit ışığı doğdu çünkü gerçekten artık usanmıştım ailem de diğer arkadaşın dediği gibi destekti ama artık ne de olsa insanız sıkılıyolar üzülüyolardı benimle.kullanmadığım ilaç kalmadı nerdeyse. Kötüyüm dedikçe doktorum sürekli ilaçlarımı değiştiriryordu ama bende etki yaratmıyordu.karar verip gittim babam başta inanmadı kızım iyice araştırdın mı emin ol bak para tuzağı olabilir herşeye de güvenme dedi o da haklıydı aslında ama babacım dedim siz bilmiyosunuz ben çok zor durumdayım gitmeliyim bi eğitimciyim ve böyle kalmam herkesi olduğu gibi öğrencilerimi verimimi herşeyi etkiliyor.Evet gittim 15 gün tedavi gördüm her dönüşümde ümitsizdim gelen herkesi sıkıştırıp sorular soruyodum nasıl size iyi geliyo mu diye ben pek anlamıyorum ya siz nasılsız diye döngü halinde hep aynı soruları sorup tatmin olmaya çalışıyodum:(orada benim bi zeynep ablam oldu sultan ablam oldu teknisyenler o kadar sevecen ve gerçekten size abartısız söylüyorum sizinle bi hasta gibi değil gerçek bi arkadaş gibi muhabbetleri onları çok seviyorum iyi ki oradalar her seferinde zeynep abla ben kötüyüm bana iyi gelmiyo galiba dedikçe bana sürekli telkin verdi sultan ablacım da aynı şekilde esracığımı da öpüyorum burdan iyi ki varsınız**aradan uzun zaman değil seanslar bitiminden 15 gün sonra değişiklikler gözle görülür derecede farkedildi ve ben 1. ayın sonunda çok iyiydim eskisinden de iyi sizi temin ederim faydasını görüyosunuz zeynep ablacığımın dedği gibi sadece biraz sabır dr.mehmet beye de çok teşekkürler iyi ki varsınız reem nöröpsikiyatri sizi seviyorum sağolun varolun***

 17. eşim 12 yıl önce vefat etti.bu nedenle depresyona girdim. sürekli hiç geçmeyen baş dönmelerim oluyordu.bir çok hastaneye gittim. bir çok ilaç kullandım. hiç bir sonuç alamadım…durumumda zerre kadar düzelme olmadı. üstelik ilaçlar nedeniyle 14 kilo almıştım. ilaçların etkiszi kaldığına mı yanayım yoksa aldığım kilolara mı bilmiyordum. son günlerde kusmalarım da başlamıştı. hemen her yediğimi çıkarıyordum. artık ne doktora ne de hastaneye gitmek istemiyordum. beni bu halde gören ve daha önce reem kliniğinde tedavi görerek iyileşen bir komşumun ısrarlı tavsiyesi üzerine gaziosmanpaşa daki reem e geldim.. doktor beye muayene oldum.bana TMS önerdi. önce üst üste 10 seans aldım ve her tedaviye girişimde biraz daha iyileştiğimi hissediyordum. sonra araya ramazan girdi ve ben bilecike gittim. bayramdan sonra geldim 5 seans daha aldım. toplam 15 seanstan sonra adeta kendimi buldum.aradan 3 ay daha geçti ve ben her geçen gün daha da bir toparladım. şu an çok iyiyim. hiç bir şikayetim kalmadı.

 18. Merhaba Arkadaşlar ;

  Lütfen bu yazacağım satırları dikkatli okuyunuz dün gece bende bu saatlerde sitede hasta yorumlarını okuyordum ve her yolu deneyerek hiç bir şekilde iyleşme olmadıgı için gülüyordum ve kendime Eda oku sen oku bunların hepsi boş diyordum ama bunun tedavisini gören müşterimin yönlendirmesine güvenerek denemeliydimde kafamda onca sorunla bu gün gittim REEM GAZİOSMANPAŞA şubesine güleryüzlü çalışanı beni karşılayarak girişte o pozitif enerjiyi yakaladım gayet kibar mütevazi Psikologunun testleri neticesinde tanılar kondu ve ardından Doktorumuz Sayın Mehmet YAVUZ ile tanışma anım geldi kendisi muayne işlemini tamamladıktan sonra TMS işlemine geçtik her şey çok kolay ve rahatlatıcıydı.1. Seansın sonuna bile kendimi aşırı rahat hissettim ve size her seans sonrası yazmayı planlıyorum adımıda saklamıyorum :) ) rahatsızlıgımın utanılanacak yada kendimi saklamam gerektirdigi düşünmüyorum ve buradan DR. MEHMET YAVUZ VE TÜM PERSONELİNE TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM …

 19. Ben Obsesif-Kompulsif Bozukluk nedeniyle internete Reem Nöropsikiyatri sitesini gördüm.Tms tedavisini okudum sonra hasta yorumlarına bakınca hemen aileme danıstım artık cünkü takıntılarım baya artmıstı günlük yasantıma engel oluyordu daha sonra telefon ettim randevu aldım ilk muayenede SN Dr Mehmet YAVUZ ile tanıstım beni güleryüzle karsıldı gereken muayeneyi yaptıktan sonra tms tedavisine basladım orada bana cok ilgi gösterdiler zeynep abla olsun sultan abla olsun 15 seansın sonunda doktor beyle tekrar görsüstüm ve kac senedir kurtulamıyordum Allahıma bin sükür olsun simdi cok iyiyim çevrem bile cok farklılıklar hissetmeye basladı artık takıntılar aklıma bile gelmiyor umursamıyorum Reem Nöropsikiyatri Doktorum Mehmet Bey’e ne kadar dua etsem az …Bunun icin benimle ilgilenen herkese tesekkür ediyorum ..

 20. ben denizli de oturuyorum annem alzeymır hastası yaşı 66 biz annemin hastalığını biliyorduk ve bunu ona aksettirmemeye çalışıyorduk.taki onun gördüğü hayallere kadar .bir akşam babam bana geldi nerdeyse ağlayacak.ne oldu dedim annemin kendisini yabancı gördüğnü söyledi ogece hiç uyumadım annemin unutkanlığı hayallere dönüşmüştü annem 48 yıllık eşini bir yabancı görüyordu . ertesi gün işe gittim akşam birden kapı çaldı açtım annem gelmiş içeriye geçtik babam nerede diye sordum o da onun yanında bir erkek çocuk var dedi babamı aradım yanında kim var dedim o da hiç kimse yok dedi ben yine üzüldüm cunku annem göz göre göre bunama denilen illet hastalığa düşmüştü o gece dualar ettim ağladım sızladım internette bu merkeze rastladım hastaların rahatsızlıkları annemi anımsatıyordu hemen ablamı aradım saolsun ki ablacım randovu alıp hemen annemi götürdü 15 seyans gördü geleli 21 gün oldu çok memnunuz annem hayata tekrar başladı soruları arka arkaya soruyordu ama şimdi sormuyor yemeğini yapıyor allah doktor MEHMET bey İCLAL hanım ve hemşirelerden allah razzı olsun daaha sonra ablacığıma cok teşekkür ederim bu yazzıyı yazarken mutluluktan ağlıyorum böyle rahsızlıkları olan herkes gitsin diyorum bu merkeze tamamen geçmeye bilir ancak bemim annemin hastalığı 3 yıl oldu eğer daha erken gitseydik hiç birşey kalmaya bilirdi tekrar herkese teşerrkür ediyorum

 21. yıllardır bel fıtığı hastasıyım ameliyatsız tüm yolları denedim hiçbirinden sonuç alamadım internette araştırma yaparken reem merkezine ulaştım doktor mehmet yavuz bey ile görüşüp ve ona inanıp çift tedavisine başladım tedaviye başlamadan önce koltukta oturamama yolda belli mesafeden sonra yürüyememe bitmek tükenmek bilmeyen bel ağrıları ayak kasılmaları ve kalcamda batmalar vardı tedavim bitti ve su anda sadace cok az kalcamda agrılar kaldı inş oda gececek tedavim esnasında bana güven veren ve tedavimi gercekleştiren mehmet yavuz beye teşekkürlerimi sunmak isterim ayrıca levent şubesinde çalışan personellerden meltem hanıma da gösterdiği ilgi alaka güler yüz ve işindeki uzmanlığı dolasıyla teşekkürlerimi bir borç bilir reem ailesinin başarılarının devamını dilerim

 22. benim annemde demans hastasıydı bende internetteki iyi yorumlardan etkilenerek gittim tabika annem her geçen gün annem biraz daha kötüye gidiyordu reem mekeze gittim 15 sean uygulanacagını söyledi doktorumuz MEHMET YAVUZ tedaviye başladık 4cü seandan sonra annemde gözle görülür derecede iyileşme başladı ben buduma önce şaştım ve annemi tanıyan herkes ileşmiş olrak göörünce onlarda benim gibi şaşırdılar tabiki bu merkezde mükemmel bir ekip çalışması var SULTAN HANIM -ZEYNEP HANIM-ESRA HARİKA BİR EKİPLER BİZE emegi geçen herkesten ALLAH RAZI OLSUN ama İSTANBUL OLUŞU ÇOK UZAK BEN MERSİNİN TARSUS İLÇESİNDEN GİTTİM KEŞKE ADANA YADA MERSİNDE BİR ŞUBE AÇSALAR ÇOK MEMNUN OLRUZ inanın uzak oldugu için gidemeyen okadar çok tanıdık varki İŞALLAH BU ÖNERİYİ CİDDİYE ALIRLAR

 23. Merhaba umarım bu yorumları okuyan hastalar vardır ve benim kardeşim gibi onlarda en yakın zamanda şifa bulurlar..Kız kardeşim uzun zamandır Panit Atak hastası, kapalı yerlerde kalamıyor,vapurla ya da trenle seyahat edemiyor,işe gidemiyordu,hatta son zamanlarda kalp krizi geçirdiğini sanıp sürekli hastahane hastane dolaşır olmuştuk:( bir arkadaşımın tavsiye ile Mehmet bey’le görüştük 15 seanslık bir tedavi sonrası Panik Atak’tan tamamen kurtuldu normal hayatına ve işine geri döndü..öncelikle Mehmet Yavuz bey’e ve Meltem hanım’a ve güleryüzlü tüm ekibine teşekkür ederim…

 24. ANNEM FADİME ALİPLİK.BİZİ HATIRLAYAMIYACAK DERECEDE UNUTKANLIĞI OLMUŞTU.BURDAKİ TEDAVİDEN SONRA ÇOK RAHATLADIK.ÖNCE ALLAHA SONRADA MEHMET YAVUZA YANİ DOKTORUMUZA GÜVENDİK. ŞİMDİ ÇOK ŞÜKÜR HERŞEYİ BİLİYOR.TEDAVİMİZ DEVAM EDİYOR.ÇOK MEMNUNUZ.EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇALIŞANLARA VE BAŞTA DOKTORUMUZ MEHMET YAVUZA ÇOK TEŞEKKÜRLER

 25. Babam 8 yıldır Alzheimer hastası ve onunla beraber annemle aynı evde yaşıyoruz.Özellikle son 4 yıldır onu götürmediğimiz doktor ve denemediğimiz tedavi kalmamıştı. Her doktor farklı ilaç veriyor ve her ilacın farklı yan etkileri oluyor ve bu durum da gerek babamı gerekse annemle beni çok olumsuz etkiliyordu. Son 6 ay içindeyse babam artık hiçbir şekilde kendini kontrol edemiyordu ve anneme şiddet uygulamaya başlamıştı. Ben aynı evde onlarla beraber yaşadığım için bu duruma tahammül edemiyordum, fakat elimden de hiçbirşey gelmiyordu. Kardeşime birgün çaresiz bir şekilde bu durumdan yakınmıştım.Bunun üzerine kızkardeşim babamı iyileştirebilmek adına REEM 1. Levent’de 15 seanslık TMS ve Magnoterapi aldırmaya karar verdi. Tedaviye ilk başladıklarında bayağı endişelenmiş ve bu tedavinin onun hastalığını kötüye götüreceğini düşünmüştüm. Doktor Mehmet YAVUZ babamın ilaçlarının yetersiz geldiğini ve dozajının yükseltilmesini ve yeni bir ilaç daha verilmesini istemiş. Annem bu ilaçları vermeye başladıktan sonra babamın uykusuzluk problemi düzeldi, fiziksel olarak dinçleşti ve enerjisi yükseldi. Eskiye göre daha sakinleşti. 15 günlük tedavisi yaklaşık 3 hafta önce bitti, bu zaman içersinde babamın şiddet eğilimi neredeyse ortadan kalktı ama, hâla zaman zaman biraz asabileşiyor. Doktor Mehmet YAVUZ ayda 1 kez kontrole götürmemizi istedi. Umarım bu şekilde babam sağ olduğu sürece, hem kendisine hem de bize daha huzurlu bir hayat yaşatabilir.

  Doktor Mehmet YAVUZ, anneme de sakinleştirici Prozac(antidepresan) verdi. Annem artık eskisine göre daha anlayışlı, daha az gergin ve daha az sinirli.

  Gelelim bana: Babamın gözlerimin önünde anneme fiziksel şiddet uygulamaya başladığı zaman benim de psikolojim bozulmaya başladı. Telaşlanınca, panikleyince, kalbim hızlı çarpmaya, ellerim ayaklarım titremeye başladı.Bu yüzden kendimde Panik Atak olabileceğini düşünüp ben de REEM 1. Levent’de 15 Seanslık TMS ve Magnoterapi aldım. Doktor Mehmet YAVUZ beni Psikolog İclal GÖZCÜ’ye de yönlendirdi.15 günlük tedaviden sonra bende olumlu değişimler oldu: Korku, panik, el ayak titremeleri, mide kramplarına veda ettim. Yalnızca bende Migren olduğu için şu sıralar aşırı strese girdiğim zaman başağrılarım oluyor. Şu anda da Psikiyatr İnci VURAL’la 3 aylık süre içinde 10 gün arayla 9 kez seansa girmeye başladım. Henüz 1 kez görüştük.Doktor hanım benim ilaç almamı istedi, ve de ben başlarda itiraz etmeme rağmen beni ikna ettiği için ilaca başladım. Eminimki 3 ay sonunda tüm problemlerim sona erecek.

  Ben aslında teşekkür etmek için yazı yazmak isterken çok detaylara girdim yine…… Öncelikle Dr. Mehmet YAVUZ’a böyle bir merkezi açtığı için çok teşekkür etmek istiyorum. Sonra REEM 1. Levent’teki tüm personele de teşekkür ediyorum. Psikolog İclal GÖZCÜ sempatik ve sıcakkanlı. Onunla konuşurken hiç kendisini doktor gözüyle görmedim, sanki benim yakın arkadaşım gibi hissettiğim için onunla çok rahat sohbet ettim. Fiziksel ve kişisel olarak güzel bir insan. TMS yapan Eli’ye ne demeli. Son derece sempatik ve şirin. Bahar Hanım ise yaşı genç olmasına rağmen işinde çok profesyonel ve güleryüzlü. Ya Meltem Hanım’a ne demeli: Ben panik halindeyken elimi tutup bana herşeyin yoluna gireceğini söylemesi beni müthiş rahatlattı. Meltem Hanım’ı ilk gördüğüm gün içimden ‘Ne kadar hayat dolu, ne kadar yaşam enerjisi yüksek. Galiba kendisi doktor’ diye düşünmüştüm, ama doktor olmadığını öğrenince oldukça şaşırdım. Meltem Hanım’a diyorum ki: İyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdım, siz hep sağlıkla ve huzurla yaşayın.’ Psikiyatr İnci VURAL’a gelince: Ondan sadece 1 seans almama rağmen beni doğallığıyla ve dürüstlüğüyle etkiledi. Terapideyken sanki arkadaşımla konuşuyor gibiydim ve bu da beni çok rahatlattı.

  Kendimi REEM 1. Levent’de, evimde ve ailemle ve de arkadaşlarımla berabermişim gibi hissetmemi sağladıkları için tüm personele özellikle de bu merkezi kurduğu için Dr. Mehmet YAVUZ’a çok teşekkür etmek istiyorum.

  Z.X.